Yds Yabancı Dil Sınav Kursu

Konya Bilgi Eğitim Kurumları YDS Kursu
Adayların tüm sorularına cevap verebilecek ve tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde bir eğitimi amaçlamakla beraber bu alanda ihtiyaçların belirli bir sistem içerisinde giderilmesi için birçok imkan sunmaktadır.

Tecrübeli eğitmenler eşliğinde sınava yönelik teknikler üzerine eğitim alırsınız. Soruları en hızlı şekilde çözmeniz için bir çok deneme ve soru çözümleriyle zamanı verimli kullanmanız amaçlanır.

Soruları adayların en hızlı şekilde çözmeleri için bir çok deneme ve soru çözüm saatleri içerisinde zamanı en verimli şekilde kullanmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Konya Bilgi Eğitim Kurumları Farkı
Akademik ve mesleki kariyerinizi bizimle geliştirebilirsiniz. Başarısı kanıtlanmış metodları ile hızlı ve kalıcı öğrenme sağlayabilir , 15 kişilik sınıflarda bireysel başarı odaklı eğitim alabilirsiniz.
Uzman kadromuz ve üstün başarımız,
Pratik soru çözme yöntemleri ve özel ipuçları,
Özel deneme sınavlarıyla sürekli başarı takibi esas alınır.
Çalışma yaprakları , Testler, Konu anlatımları ve Soru bankaları ile desteklediğimiz YDS kursumuzda Kursiyerlerin performanslarını en üst seviyeye çıkarmalarına imkan verecek şekilde çalışmalarımız mevcuttur.

YDS Nedir?
Daha öncesinde ÜDS, KPDS, TUS ve KPSS- Dil olarak uygulanan dil sınavlarının birleştirilmesi kararıyla ÖSYM’nin ilk kez 7 Nisan 2013 tarihinde yapmaya başladığı yabancı dil yeterlilik sınavıdır.

Bununla beraber YDS, yabancı dil tazminatı almak isteyen Kamu personelinin yabancı dil seviyesini tespit etmek için de yapılır.

YDS Sınavına Kimler Katılabilir?
– Yüksek lisans programlarına başvuracak lisans programı mezunları ya da öğrencileri,
– KPSS Yabancı Dil puanıyla başvuru yapacak adaylar,
– Doçent, doktora ve sanatta yeterlilik adayları,
– Dil tazminatı ya da yurt dışı görevleri nedeniyle yabancı dil seviyesini belgelemesi gereken kamu çalışanları,
– Öğretim üyesi dışında kalan öğretim görevlisi kadrolarına naklen ya da açıktan ataması yapılacak akademisyenle,
– Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar,
– Yurt dışında öğrenim görüp de diploma denkliği almak isteyen adaylar YDS sınavına başvurabilirler.

KPSS A grubu adayları, Kamu personeli , Araştırma görevlisi olmak isteyenler ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak olan kişiler girebilir.

YDS Sınavından Kaç Puan Almak Gerekir?
– YDS’den doçent adaylarının en az 65, doktora ve sanatta yeterlilik adaylarının en az 55 alması gerekir. Akademik kadro ilanları için ise her üniversite ve bölüm kendi taban puanını belirlemektedir. Ortalama olarak YDS’den 65 puan alan aday başarılı sayılabilir. Dil tazminatı için ise,
– 90 – 100 arasındaki puanlar (A) seviyesi,
– 80 – 89 arasındaki puanlar (B) seviyesi,
– 70 – 79 arasındaki puanlar (C) seviyesi,
– 60 – 69 arasındaki puanlar (D) seviyesi,
– 50 – 59 arasındaki puanlar (E) seviyesi olarak değerlendirildiğinden adayların aldıkları puan ayrıca önem kazanmaktadır. Dolayısıyla iyi bir YDS eğitim süreciyle en yüksek puana ulaşmaları gerekir.

YDS Sınavında Kaç Soru Vardır? Sınav Süresi Ne Kadar?
YDS sınavında 80 soru için 150 dakika verilmektedir. YDS Sınavın da ilk 110 ve son 15 dakikasında sınavdan çıkılamaz. YDS Sınavında yanlış cevaplar doğru cevapları götürmez. Her soru 1,25 puan değerindedir

YDS’de kaç soru vardır? Sınav süresi ne kadardır?
Yds 80 Sorudan oluşmaktadır, Bu Soruların Dağılımı İse Şöyledir;
YDS 11 bölümden oluşmaktadır.
Kelime bilgisi – 6 soru
Gramer – 10 soru
Cloze test – 10 soru
Cümle tamamlama – 10 soru
İngilizce – Türkçe çeviri – 3 soru
Türkçe – İngilizce çeviri – 3 soru
Paragraf tamamlama – 4 soru
Anlam bütünlüğünü bozan cümle – 5 soru
Karşılıklı konuşmalar – 5 soru
Yakın anlamlı cümleler – 4 soru
Okuma parçaları 20 soru

Yds’de soruların çözümü için adayların süresi 150 dakikadır. Her soru için ortalama 1,25 dakika zaman vardır.
Adaylar İlk 110 dakika ve Son 15 dakika içerisinde sınav salonundan ayrılamazlar.

YDS Dil Tazminatında Kaç Yıl Geçerli Olacak?
ÖSYM Başkanlığı YDS’nin dil tazminatı için 5 yıl süreyle geçerli olacağını açıklamıştır.

YDS’de Her Soru Kaç Puan Değerindedir?
Her bir doğru cevabın değeri 1.25 puan üzerinden hesaplanmaktadır. (1.25×80=100) Buna göre 100 üzerinden 65 puana ihtiyaç duyan bir doçent adayının , YDS sınavında en az 52 doğru cevap bulması gerekmektedir.(52×1.25=65) Soru türleri arasında puan değeri olarak fark olmayıp herhangi bir kelime sorusunun değeri (1.25 Puan ) ile herhangi bir metin inceleme paragraf sorusu eşittir.

YDS’ye Kimler Girebilir?
YDS’ye KPSS Lise adayları, KPSS Önlisans adayları, Üniversite 3 veya 4’üncü sınıfta okuyanlar, KPSS Lisans adayları, KPSS A grubu adayları, Kamu personeli , Yüksek lisans adayları, Araştırma görevlisi olmak isteyenler, Doktora adayları, Doçent adayları, Doktora ve sanatta yeterlik çalışmasına başvuracak olan kişiler girebilir.

YDS’de Yanlışlar Doğruyu Götürür Mü?
Yds’de yanlış cevaplar doğruları götürmez. Ama tam anlamıyla düzeylerini ölçmek isteyenler bu yüzden bilmedikleri soruları cevaplamaması lehine olacaktır.

YDS’de Puan  Harf karşılıkları
Yabancı Dil Seviyesi tüm adaylar için geçerli olmak üzere 100 Tam puan üzerinden;
90-100  arasındaki puanlar  ( A ) seviyesi
80- 89   arasındaki puanlar  ( B ) seviyesi
70- 79   arasındaki puanlar  ( C ) seviyesi
60- 69   arasındaki puanlar  ( D ) seviyesi
50- 59   arasındaki puanlar  ( E ) seviyesi

YDS Hangi Alanlarda Yapılır
Ağırlık sosyal bilimlerde olmak üzere, YDS üç temel bilimden de (fen, sağlık, sosyal) sorular içermektedir. ÜDS’den farklı olarak, YDS’de bilim dalı ayrımı yapılmamakta ; hangi alanda eğitim almış olursa olsun bütün adaylar aynı sınava tabi tutulmaktadır.

YDS Sınavından Sonra Çıkmış Soruları Görebilir Miyim?
Daha önceki yıllarda, bu sınav KPDS/ÜDS adı altında yapılırken çıkmış sorulara ÖSYM’nin resmi sitesinden ulaşılabiliyordu. Fakat artık YDS’ de çıkmış soruların sadece yüzde 10′u ÖSYM tarafından kamu ile paylaşılmaktadır.

YDS Sınav Sonuçları Ne Kadar Süre Geçerli?
– YDS puanınız süresiz geçerlidir.
– Puanınızı akademik kadrolar için kullanacaksanız, başvurmayı düşündüğünüz kurumdan bu konuda bilgi alıp puanınızın geçerliliğini öğrenmelisiniz. Çünkü enstitüler ve üniversiteler farklı uygulamalarda bulunabilir. Örneğin A kurumu son iki yılda alınan puanı geçerli sayarken B kurumu son beş yılda alınan puanı geçerli sayabilmektedir.
– Puanınızı yabancı dil tazminatı için kullanacaksanız geçerlik süresi
– 5 yıldır. Bu sürenin bitiminde sınava girmeyenlerin yabancı dil seviyeleri bir alt düzeye inmiş sayılır, seviyeleri (C) düzeyinde olanların 5. yılın sonunda yabancı dil tazminatları kesilir.

YDS Sınav Tarihi Ne Zaman?
Yds İlkbahar sınavı 27 Mart 2016’da yapılacaktır.
Yds Sonbahar sınavı 4 Eylül 2016 tarihinde yapılacaktır.

YDS Sınav Ücreti Ne Kadardır?
Sınav ücreti ÖSYM tarafından belirlenmektedir.

YDS Sınavı Nasıl Yapılıyor?
Sınav tek oturumda ÖSYM tarafından önceden belirlenen ve duyurulan yer ve zamanda yapılır. Sınava başvuru sırasında sınav merkezleri ile ilgili bilgiyi başvuru kılavuzundan elde edebilirsiniz.

YDS Sınavına Kaç Kez Girilebilir?
Her yıl bahar ve güz olmak üzere 2 defa sınava girme hakkınız vardır.
KPSS, TUS, DUS. ÜDS, KPDS, vb. ÖSYM’nin yabancı dilde yeni sınav sistemiYDS Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı “İlk sınav 07 Nisan 2013 Pazar günü” Yabancı Dil Öğretiminde hep ileride olmanın gururunu yaşamaktayız. YDS sistemine hazır olabilmeniz için sizin adınıza Gazikent YDS Kursu desteği ile  size özel kurs planı oluşturduk.

Kurslarımıza katılmak isteyen adayların seviye tespit sınavında gösterecekleri başarı dikkate alınıp, belirlenecek gruplar içinde ve özel derslerle; YDS sınavında başarı kazanmalarını sağlıyoruz.

Türkiye Geneli ve Kurumsal 30 a Yakın Deneme Sınavları, Uygun Fiyat ve Taksit Seçenekleri İle Yeni Dönem Kayıtlarımız Devam Etmektedir.

Bilgi almak ve bizi yakından tanımak için 15 dakikanızı ayırın, sizinle görüşmekten mutluluk duyarız.