Yök-Dil Sınav Kursu

Konya Bilgi Eğitim Kurumları Yök Dil Kursu
Yepyeni bir sınav yök-dil sınavı
Artık alanınızdan sınava girebilirsiniz.
Yökdil sınavı
Fen ve mühendislik
Sosyal ve beşeri bilimler sağlık birimleri
Alanını seç ve kayıt ol
Sende kazananlar arasına katıl
2019 yılı yaz sonu veya sonbahar başında yapılacağını düşündüğümüz ikinci YÖK-DİL sınavına yönelik gerçekleştireceğimiz kazanma garantili Konya Bilgi Eğitim Kurumları Yök-Dil Kursu ile sınav tarihine kadar sizlerle birlikte olacağız. Bu süreçte yök-dil sınav mantığını kavramanızı, en az bilgi ölçümü kadar önem arz eden ve sizi diğerlerinden ön plana çıkartacak olan zamanı doğru kullanma beceresini kazanmanızı sağlayacağız. Yılların kurumsal tecrübesi ile Yök-Dil için bilmeniz gereken ne varsa sizlere aktaracak, öğrendiklerinizi sistematik biçimde pekiştirerek sınavda başarılı olmanıza zemin sunacağız. Alanında Türkiye’nin en iyilerinden olan Konya Bilgi Eğitim Kurumları ile Yök-Dil sınavında başarılı olmaya dönük hedef odaklı bir bakış açısı geliştirecek, Yök-Dil sorularını sistematik, pratik ve akılcı çözümler ortaya koyarak, kolay, hızlı ve doğru şekilde çözebilir hale geleceksiniz.

GENEL BİLGİLER
Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı
– Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı himayesinde Anadolu Üniversitesi ve Ankara Üniversitesi işbirliği ile düzenlenmektedir. YÖKDİL
sınavı soruları Ankara Üniversitesi tarafından hazırlanmakta, sınav organizasyonu ise Anadolu Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.
– Sınav, Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Sağlık Bilimleri alanlarında İngilizce dilinde yapılacaktır.
– Sınava; yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir.
– Sınav başvuruları elektronik ortamda internet üzerinden, sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılacaktır.
– Sınav başvuru ücreti, başvuru işleminin son adımında kredi/banka kartı ile ödenecektir.
– Adaylara, çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacak ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilecektir.
– Adaylar sınavda yapacakları işaretlemeler ve yazacakları yazılar için yanlarında, koyu yazan siyah kurşun kalem ve iz bırakmayan silgi bulundurmalıdır.
– Sınav sonuçları internet üzerinden açıklanacaktır.
– Sınav süresi 180 dakikadır.